Znaki stacji: SP6PRT, SN6F
Lokalizacja: Wrocław JO81MC
Spotkania: Czwartki 16:00

Dane klubu:

Nazwa: Klub Krótkofalowców SP6PRT przy 4 Regionalnej Bazie Logistycznej we Wrocławiu
Siedziba: 50-984 Wrocław, ul. Pretficza 14/16
Moc nadajnika: 500W
Prezes klubu: Ryszard Banasiak, SP6IFN
Strona WWW: www.sp6prt.pl
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dzień klubowy: Czwartek 16:00

Info:

Klub krótkofalowców PZK przy 4 Regionalnej Bazie Logistycznej we Wrocławiu został założony 8 listopada 1960 roku, a pierwsze pozwolenie radiowe uzyskał 7 grudnia 1964 roku, otrzymując znak SP6PRT (zezwolenie nr. 48/K/64), pod którym pracuje do dzisiaj!

Klub SP6PRT jest najliczniejszy w Oddziale Dolnośląskim PZK, zrzesza kilkudziesięciu nadawców i nasłuchowców - głównie z Wrocławia i okolic.

Oprócz szkoleń nowych operatorów w służbie radiowej amatorskiej, w klubie działa prężna grupa entuzjastów zawodów krótkofalarskich, która podczas współzawodnictw od lat używa znaku SN6F. Stacja SN6F pracuje głównie z pozamiejskich lokalizacji w kategoriach z wieloma operatorami i nadajnikami, a używane wzmacniacze mają moc do 1500W, zgodnie z licencją. Anteny używane w zawodach to wieloelementowe, efektywne anteny Yagi-beam na wysokich masztach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zarówno początkujących, kandydatów na operatorów, jak i amatorów zawodów krótkofalarskich!

sp6prt dzien klubowy

Redakcja