Interesuje Cię technika radiowa i nawiązywanie łączności z ludżmi z całego świata? Lubisz eksperymentowanie i zabawę z elektroniką? Interesują cię nowinki techniczne, a może wolisz sprawdzone metody - które działają od lat? Szukasz hobby na długie zimowe wieczory lub letnie piesze wycieczki po górach? A może masz żyłkę do rywalizacji sportowej lub chciałbyś móc pomóc w razie sytuacji kryzysowych, kiedy zabraknie dostępu do internetu i sieci komórkowej? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zachęcamy Cię abyś dołączył do nas - zostań krótkofalowcem!

A jeśli chcesz zostać krótkofalowcem - dobrze trafiłeś! Pomożemy Ci zdobyć niezbędną wiedzę, przygotować się do egzaminów państwowych, wypełnić druki... Pomożemy stawiać pierwsze kroki w tym pasjonujacym i różnorodnym hobby!

Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia, możemy spotkać się na miejscu - organizujemy Kurs Krótkofalarski i spotykamy się w radiostacji szkoleniowej. Ponadto na Dolnym Śląsku i w całej Polsce działa szereg podobnych klubów, radiostacji i oddziałów terenowych Polskiego Związku Krótkofalowców - skontaktujemy Cię z kolegami i koleżankami z Twojej okolicy! Dodatkowo przygotowaliśmy materiały, z których możesz korzystać on-line na komputerze i smartfonie. Przygotowuj się do egzaminu tam, gdzie znajdziesz na to chwilę i będzie Ci najwygodniej!

Radiostacja Szkoleniowa PZK - Klub SP6PWR

W każdy czwartek spotykamy się o godzinie 18:00 w Radiostacji Szkoleniowej - na terenie Ośrodka Postaw Twórczych przy ulicy Działkowej 15 we Wrocławiu (Gaj).

Działający pod znakiem SP6PWR klub jest miejscem, gdzie każdy może spotkać się i w przyjaznej atmosferze trenować swoje umiejętności radiooperatorskie pod okiem doświadczonych kolegów.

Zapraszamy bez względu na to, czy dopiero przygotowujesz się do egzaminu, czy masz już uprawnienia! A może chciałbyś pomóc kolegom, podzielić się doświadczeniami i opowiedzieć o swoich radiowych przygodach?

W radiostacji znajdują się transcivery na fale krótkie i ultrakrótkie oraz solidnie wykonana instalacja antenowa. Dzięki czemu mozesz spróbować tu swoich pierwszych łączności, nawet przed egzaminem - pod znakiem klubowym, i bez stresu! Koledzy w eterze wiedzą, że celem naszego klubu jest pomoc w stawianiu pierwszych kroków w krótkofalarstwie.

Dojazd: tramwajem 32 i 33 lub autobusami na pętlę Gaj

Kurs Krótkofalarski

Co roku organizujemy Kurs Krótkofalarski - cykl bezpłatnych wykładów, warsztatów i ćwiczeń, na których w przystępny sposób omawiamy podstawowe zagadnienia krótkofalarskie i pomagamy przygotować się do egzaminu.

Własnie rusza edycja kursu 2018! Spotykamy się w Ośrodku Postaw Twórczych przy ulicy Działkowej 15 we Wrocławiu (Gaj), w czwartki o 18:00 w następujących terminach:

11 października 2018
18 października 2018
25 października 2018
8 listopada 2018
15 listopada 2018
22 listopada 2018
29 listopada 2018

Zapraszamy do zapisów i kontaktów na stronie Kursu Krótkofalarskiego we Wrocławiu na Facebooku

Spotkania w radiostacji:

PLANOWANE
najbliższy czwartek (29 sierpnia) 18:00
Spotkanie w Radiostacji Szkoleniowej
Zapraszamy na cotygodniowe spotkanie w Radiostacji Szkoleniowej SP6PWR

W programie:
  • łączności na UKF i KF
  • pomoc przy programowaniu radia
  • odpowiedzi na Twoje pytania
PLANOWANE
przyszły czwartek (5 września) 18:00
Spotkanie w Radiostacji Szkoleniowej
Zapraszamy na cotygodniowe spotkanie w Radiostacji Szkoleniowej SP6PWR

W programie:
  • łączności na UKF i KF
  • pomoc przy programowaniu radia
  • odpowiedzi na Twoje pytania