• Dzień dobry.

  Mamy przyjemność zaprosić krótkofalowców i sympatyków na spotkanie świąteczne do naszej siedziby w HOW Stanica przy ulicy Kożuchowskiej 13 na godzinę 1600 LT .

  Spotkanie na charakter towarzyski a celem jest integracja naszego środowiska .

  Miło mi też poinformować Was, że będziemy gościć popularnego w naszym środowisku Youtubera  kolegę Andrzeja SQ7SE prowadzącego na youtube kanał „Sierra Echo”.

  Poniżej kilka informacji organizacyjnych, które pomogą nam sprawnie zorganizować spotkanie.

  Bardzo prosimy o rejestrację przez formularz do którego link zamieszczamy poniżej.

  Pozwoli nam to oszacować liczbę gości co ma przełożenie na przygotowanie poczęstunku.

  Formularz/ zgłoszenia będzie aktywny do 10.12.2023 lub do wyczerpania miejsc ( pojemność naszej świetlicy jest ograniczona ) dla tego kto pierwszy ten lepszy 😊.

  Osoby, które chcą się zaangażować i np. przynieść jakieś ciasto czy sałatkę proszę zakreślić w formularzu odpowiednie rubryki.

  W formularzu proszę podać do siebie kontakt ( email lub telefon ) ilość osób zgłaszanych i zakreślić co chcę przynieść.

  Jeśli po wypełnieniu formularza zmieni się nam liczbowo ekipa to prosimy ponownie wypełnić formularz z tymi samymi danym do kontaktu ale z zaznaczona opcja „KOREKTA”.

  Kontakt potrzeby nam żeby się potem nie okazało, że mamy 20 serników 😉.

  Po naszej stronie w menu tradycyjna kapusta z grochem, śledzie różnej maści, krokiety, barszczyk kawa, herbata i podstawowe słodkości.

  Link do formularza:

  FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  W imieniu zarządu DOT-01 PZK i klubu SP6ZHP

  Sekretarz DOT-01 PZK

  Szef HKL „RadioAktywni” SP6ZHP

  Arek SQ6XL

 • Zarząd DOT PZK (OT-01) we współpracy z klubem SP6ZHP zapraszają na "Jesienne Spotkanie Oddziałowe DOT 2023".

  Spotkanie odbędzie się w niedzielę 15.10.2023 - rozpocznie się o godz. 10:00 i będzie trwało do godzin popoudniowych.

  Miejscem spotkania jest tradycyjnie teren Harcerskiego Ośrodka Wodnego "Stanica" we Wrocławiu (dzielnica Biskupin).

  Najlepiej dojechać na ulice Biegasa lub Chełmońskiego (lub okoliczne), a następnie kierować się w stronę Odry i przejść wałem przeciwpowodziowym do "Stanicy".

  W planie spotkania prelekcje Przemka SQ6ODL na temat konstrukcji przemienników oraz kolegi Bartosza SQ9APD (koordynator programu SOTA w Polsce) na tematy związane z programem dyplomowym SOTA.

  Przewidujemy również minigiełde - zapraszamy też wszystkich chętnych do przywiezienia i wystawienia swoich "szpejów i gratów", które niepotrzebnie zalegają w szafie, a mogłyby się komuś przydać (zapewniamy stoliki).

  Odbędą sie również mini zawody UKF-FM oraz tradycyjne "pompowanie masztu" na czas

  Całość okrasi pyszna grochówka z kotła!

   

  Serecznie zapraszamy wszystkich krótkofalowców - nie tylko członków oddziału OT-01 PZK!

  Arkadiusz Zając SQ6XL

  Sekretarz OT-01 PZK
  Szef HKŁ RadioAktywni

   

  Bezpośredni kontakt do organizatora:
  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel: +48502125775

  Jak dotrzeć na spotkanie:

  mapka sp6zhp
   

   

 • Przekazujemy smutną informację od rodziny Adama SP6FBE:

  "Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 30 maja odszedł nasz kochany Tata i Mąż Adam Komorowski.

  Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 5 czerwca na cmentarzu Osobowice we Wrocławiu o godz, 12:00

  Pogrążona w smutku rodzina."

  Spoczywaj w spokoju!

  SK

   [INFO: SQ6AYD, SP6IFN, SP6MLK, SP6RLL]

   

   

 • Ze smutkiem informujemy, że 19 maja br. zmarł w wieku 90 lat Kol. Edward Krzywda SP6IP. Licencję nadawcy otrzymał w maju 1957 r.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 23 maja 2022 r. o godz. 13:00
  na cmentarzu komunalnym przy ul Dusznickiej w Kłodzku.

  Spoczywaj w pokoju!

  SK

   

 • Podczas Wiosennego Spotkania 2022 Dolnośląskiego OT PZK, które odbyło się 15 maja 2022 we Wrocławiu, jednym z punktów programu były warsztaty elektroniczne dla dzieci i młodzieży. W zajęciach wzięło udział dziesięcioro dzieci ukraińskich i białoruskich ze szkoły w Smolcu (wieś k/Wrocławia). Warsztaty prowadzili członkowie OT-01 i klubu SP6ZHP, wspomagani przez opiekunów szkoły i kol. Eugene SO6OO/UT8IA, a nad całością czuwał kol. Mariusz SP6MCW.

   W czasie zajęć, po krótkim wprowadzeniu teoretycznym dotyczącym elektroniki i zasad bezpieczeństwa przy pracy z lutownicą, każdy z uczestników złożył z gotowego zestawu prosty radioodbiornik UKF FM. Większość urządzeń działała „od pierwszego włączenia”, z niektórymi były kłopoty, wynikające głównie z małej wprawy w posługiwaniu się lutownicą... ;-)

   Wszyscy uczestnicy zajęć zatrzymali złożone samodzielnie radia oraz otrzymali torby z upominkami (krótkofalarskie gadżety reklamowo-promocyjne, słodycze). Zestawy montowane przez dzieci były sfinansowane przez Dolnośląski Oddział Terenowy PZK ze środków 1% OPP, zaś upominki przez kol. Waldemara 3Z6AEF, prezesa zarządu DOT.

  Zachęcamy inne OT i kluby PZK do prowadzenia takich praktycznych zajęć (zabawy) z elektroniki i radiotechniki dla dzieci, młodzieży, dorosłych, emerytów, przy okazji wszelkich spotkań i mityngów. Koszt jest nieduży, natomiast wartość edukacyjna i promocyjna w lokalnym środowisku (wieś, miasto, gmina) nie do przecenienia.

   

  warsztaty 2022 1

  warsztaty 2022 2

  zestaw warsztatowy

   

 • Zarząd DOT PZK (OT-01) we współpracy z klubem SP6ZHP zapraszają na "Wiosenne Spotkanie Oddziałowe DOT 2022".

  Spotkanie odbędzie się na terenie HOW "Stanica" we Wrocławiu, 15 maja 2022 (niedziela) od godziny 11:00 do wyczerpania programu.

  W programie spotkania :

  1. Mini giełda dla wszystkich chętnych, którym zalega coś w szufladzie (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia chęci wystawienia do organizatora -   chodzi o przygotowanie odpowiedniej liczby stolików stolików).

  2. Lokalne mini zawody UKF FM, czas trwania: pół godziny (proszę zabrać ze sobą radiotelefony na 2m, log dostarczamy na miejscu).

  3. Konkurs niespodzianka dla tych, których "rozpiera energia" ale nie tylko.

  4. Możliwość zamówienia i wykonania na miejscu koszulki z logo czy dowolnym tekstem (wzorem wcześniejszych spotkań, będziemy gościć Panią
  Agnieszkę z jej magiczną  maszynerią).

  5. Tradycyjna grochówka z ogniska, możliwość upieczenia sobie kiełbaski, kawa, herbata i może coś jeszcze.

  6. Będziemy gościć grupę uchodźców, dzieci z Ukrainy i Białorusi,  aktualnie uczniów ze szkoły w Smolcu
  i dla nich organizujemy warsztaty elektroniczne w świetlicy ośrodka. Warsztaty mają też na celu pokazać
  naszym kolegom krótkofalowcom, że nie taki diabeł straszny jak go malują i że można zorganizować lokalnie
  takie zajęcia dla dzieci i młodzieży w swoich QTH.

  73!
  Zarząd DOT PZK

  Bezpośredni kontakt do organizatora:
  Arek SQ6XL
  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel: +48502125775

  Jak dotrzeć na spotkanie:

  mapka sp6zhp
   
  Można dojechać i szukać parkingu na ulicach Biegasa czy Chełmońskiego lub okolicznych następnie kierować się w stronę Odry i przejść wałem przeciwpowodziowym do ośrodka.
   
  Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
  73 
   
  Szef HKŁ "RadioAktywni"  SP6ZHP 
  Arkadiusz Zając
  SQ6XL
 • Zapraszamy wszystkich członków naszego oddziału na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Dolnośląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców.

  Zebranie odbędzie się we Wrocławiu w sali wielofunkcyjnej Ośrodka Postaw Twórczych przy ulicy Działkowej 15 w dniu 10 kwietnia 2022 o godzinie 10:00.

  Wstępny projekt porządku obrad znajduje tutaj:

  j :  

 • Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 10 marca 2022 r. w wieku 75 lat zmarł Kol. Jerzy Bartoszek SQ6BBA. Nauczyciel i wychowawca młodzieży, żeglarz i krótkofalowiec. Licencję nadawcy kat. 1. otrzymał w 1995 r. jako członek klubu SP6KBE. Amator radiotechniki, zamiłowany krótkofalowiec konstruktor, współorganizator Zjazdów Technicznych w Burzeninie, gdzie prowadził dla dzieci i młodzieży warsztaty elektroniczne JUNIOR.

  Spoczywaj w pokoju!

  Pogrzeb odbędzie się w piątek 18 marca 2022 o godzinie 14:00 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

  SK

   

 • Harcerski Klub Łączności SP6ZHP „RadioAktywni”  wystawił na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lot balonu stratosferycznego.

  Treść ogłoszenia poniżej :

   

  Podczas wielkiego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy balon stratosferyczny  kilkunastokrotnie wyemituje Twoje zdjęcie z nadajnika SSTV (Slow Scan TV). Start balonu odbędzie się o godzinie 15:00 z Wrocławia z terenu Harcerskiego Ośrodka Wodnego „STANICA” ZHP Hufiec Wrocław Wschód przy ulicy Kożuchowskiej 13.  Balon wzniesie się na wysokość około 30 km nad powierzchnię Ziemi a cały lot będzie trwał około 4 godzin. Po osiągnięciu maksymalnej wysokości balon pęknie a kapsuła z nadajnikami opadnie na spadochronie.

   

  Kapsuła z nadajnikami wyposażona jest w pulsujące światło które będzie można obserwować gołym okiem przy bezchmurnym niebie.  Zwycięzca aukcji zostanie poproszony o wysłanie zdjęcia na  adres email podany po zakończeniu aukcji wraz ze zgodą na jego emisję w eterze.

  Fotografia nie może zawierać treści obraźliwych, szerzących nienawiść, rasizm, homofobię ilub innych  treści niezgodnych z prawem.

   

  Przelot balonu będzie można śledzić na stronie https://aprs.fi wpisując w pole „Śledź znak: sp6zhp-12 oraz https://tracker.habhub.org/  (SP6ZHP).

   

  Częstotliwości nadajników:

  - SSTV: 144,500MHz tryb Scottie1,

  - APRS: 432,500MHz,

  - 4FSK: 437,600MHz.

   

  Osoby które nie posiadają sprzętu do odbioru SSTV mogą  odebrać sygnał ze strony

  https://1.websdr.jestok.com/#freq=144500000,mod=nfm,sql=-52 wybierając pasmo 2m, częstotliwość 144,500MHz, emisja FM. Z głośników będzie słychać pulsujący dźwięk wysyłany z nadajnika pod balonem.

  Aplikację do dekodowania sygnału, „Robot36” można pobrać bezpłatnie ze sklepu Play. Po uruchomieniu aplikacji, należy zbliżyć telefon do głośnika komputera a obraz zostanie wyświetlony na telefonie.

   

  Aukcja kończy się w dniu 28.01.2022 o godzinie 23:59  a fotografię należy przesłać najpóźniej do godziny 20:00 w dniu 29.01.2022r. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji i akceptacji treści zdjęcia.

   O akceptacji  zwycięzca zostanie poinformowany drogą emailową.

   

  Wszelkie pytania  prosimy kierować na adres email sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  Cała wylicytowana kwota zostanie przekazana na konto 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022.

  Posiadamy zgodę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na wykonanie w/w lotu stratosferycznego.

   

   

   

   

    

   

 • W dniu 24.10.2021 w Fort Przygody od 9:00 - 16:00 odbędzie się kolejna edycja Manewrów Techniczno-Obronnych gdzie SP6ZHP "RadioAktywni" zaprezentuje się i zapewni obsługę punktów kontrolnych o tematyce łączności.
  Zapraszamy sympatyków klubu do odwiedzenia nas i zapoznania się z praca jakiej poświęcamy nasz czas klubowy.
  Uwaga: Nie jest to spotkanie klubowe. Jeśli masz czas, chcesz się zapoznać z naszymi działaniami, zobaczyć harcerzy w działaniu zapraszamy.

  Łączność kryzysowa

  Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa została utworzona z inicjatywy dolnośląskich krótkofalowców dla zapewnienia niezależnej, zapasowej łączności radiowej w regionie Dolnego Śląska w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych zagrożeń i sytuacji kryzysowych, wymagających podjęcia działań zapewniających przekazywanie rzetelnych informacji z terenów niedostępnych lub nieosiągalnych środkami komercyjnych systemów telekomunikacyjnych.

  Krótkofalowcy wyposażeni w nowoczesny sprzęt łączności oraz zapasowe źródła zasilania mogą przekazywać informacje o potrzebach pilnej pomocy medycznej, pożarach, zalaniach lub innych sytuacjach, które wymagają interwencji służb profesjonalnych w przypadkach, kiedy zwykli obywatele są pozbawieni możliwości kontaktu poprzez komercyjne systemy łączności.

  [z regulaminu DASR]

  Ostatnio komentowane

  Wyszukiwarka

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  389232

  Gościmy na stronie

  Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.