• Podczas Wiosennego Spotkania 2022 Dolnośląskiego OT PZK, które odbyło się 15 maja 2022 we Wrocławiu, jednym z punktów programu były warsztaty elektroniczne dla dzieci i młodzieży. W zajęciach wzięło udział dziesięcioro dzieci ukraińskich i białoruskich ze szkoły w Smolcu (wieś k/Wrocławia). Warsztaty prowadzili członkowie OT-01 i klubu SP6ZHP, wspomagani przez opiekunów szkoły i kol. Eugene SO6OO/UT8IA, a nad całością czuwał kol. Mariusz SP6MCW.

   W czasie zajęć, po krótkim wprowadzeniu teoretycznym dotyczącym elektroniki i zasad bezpieczeństwa przy pracy z lutownicą, każdy z uczestników złożył z gotowego zestawu prosty radioodbiornik UKF FM. Większość urządzeń działała „od pierwszego włączenia”, z niektórymi były kłopoty, wynikające głównie z małej wprawy w posługiwaniu się lutownicą... ;-)

   Wszyscy uczestnicy zajęć zatrzymali złożone samodzielnie radia oraz otrzymali torby z upominkami (krótkofalarskie gadżety reklamowo-promocyjne, słodycze). Zestawy montowane przez dzieci były sfinansowane przez Dolnośląski Oddział Terenowy PZK ze środków 1% OPP, zaś upominki przez kol. Waldemara 3Z6AEF, prezesa zarządu DOT.

  Zachęcamy inne OT i kluby PZK do prowadzenia takich praktycznych zajęć (zabawy) z elektroniki i radiotechniki dla dzieci, młodzieży, dorosłych, emerytów, przy okazji wszelkich spotkań i mityngów. Koszt jest nieduży, natomiast wartość edukacyjna i promocyjna w lokalnym środowisku (wieś, miasto, gmina) nie do przecenienia.

   

  warsztaty 2022 1

  warsztaty 2022 2

  zestaw warsztatowy

   

  Dodaj komentarz


  Kod antyspamowy
  Odśwież