• Harcerski Klub Łączności SP6ZHP „RadioAktywni”  wystawił na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lot balonu stratosferycznego.

  Treść ogłoszenia poniżej :

   

  Podczas wielkiego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy balon stratosferyczny  kilkunastokrotnie wyemituje Twoje zdjęcie z nadajnika SSTV (Slow Scan TV). Start balonu odbędzie się o godzinie 15:00 z Wrocławia z terenu Harcerskiego Ośrodka Wodnego „STANICA” ZHP Hufiec Wrocław Wschód przy ulicy Kożuchowskiej 13.  Balon wzniesie się na wysokość około 30 km nad powierzchnię Ziemi a cały lot będzie trwał około 4 godzin. Po osiągnięciu maksymalnej wysokości balon pęknie a kapsuła z nadajnikami opadnie na spadochronie.

   

  Kapsuła z nadajnikami wyposażona jest w pulsujące światło które będzie można obserwować gołym okiem przy bezchmurnym niebie.  Zwycięzca aukcji zostanie poproszony o wysłanie zdjęcia na  adres email podany po zakończeniu aukcji wraz ze zgodą na jego emisję w eterze.

  Fotografia nie może zawierać treści obraźliwych, szerzących nienawiść, rasizm, homofobię ilub innych  treści niezgodnych z prawem.

   

  Przelot balonu będzie można śledzić na stronie https://aprs.fi wpisując w pole „Śledź znak: sp6zhp-12 oraz https://tracker.habhub.org/  (SP6ZHP).

   

  Częstotliwości nadajników:

  - SSTV: 144,500MHz tryb Scottie1,

  - APRS: 432,500MHz,

  - 4FSK: 437,600MHz.

   

  Osoby które nie posiadają sprzętu do odbioru SSTV mogą  odebrać sygnał ze strony

  https://1.websdr.jestok.com/#freq=144500000,mod=nfm,sql=-52 wybierając pasmo 2m, częstotliwość 144,500MHz, emisja FM. Z głośników będzie słychać pulsujący dźwięk wysyłany z nadajnika pod balonem.

  Aplikację do dekodowania sygnału, „Robot36” można pobrać bezpłatnie ze sklepu Play. Po uruchomieniu aplikacji, należy zbliżyć telefon do głośnika komputera a obraz zostanie wyświetlony na telefonie.

   

  Aukcja kończy się w dniu 28.01.2022 o godzinie 23:59  a fotografię należy przesłać najpóźniej do godziny 20:00 w dniu 29.01.2022r. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji i akceptacji treści zdjęcia.

   O akceptacji  zwycięzca zostanie poinformowany drogą emailową.

   

  Wszelkie pytania  prosimy kierować na adres email sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  Cała wylicytowana kwota zostanie przekazana na konto 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022.

  Posiadamy zgodę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na wykonanie w/w lotu stratosferycznego.

   

   

   

   

    

   

 • W dniu 24.10.2021 w Fort Przygody od 9:00 - 16:00 odbędzie się kolejna edycja Manewrów Techniczno-Obronnych gdzie SP6ZHP "RadioAktywni" zaprezentuje się i zapewni obsługę punktów kontrolnych o tematyce łączności.
  Zapraszamy sympatyków klubu do odwiedzenia nas i zapoznania się z praca jakiej poświęcamy nasz czas klubowy.
  Uwaga: Nie jest to spotkanie klubowe. Jeśli masz czas, chcesz się zapoznać z naszymi działaniami, zobaczyć harcerzy w działaniu zapraszamy.
 • Z przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie sympatyków szeroko rozumianej  radiokomunikacji organizowane przez HKŁ SP6ZHP "RADIOAKTYWNI" w najbliższą niedzielę 10.10.2021 na HOW Stanica ul. Kożuchowska 13 we Wrocławiu.
  Naprowadzanie dla zbłąkanych na Romanie lub 144500 MHz.
  Rozpoczynamy o godz.: 11:00, a na miejscu proponujemy zakup:
  - domowych wypieków naszych harcerzy, a do wypieków kawa lub herbata GRATIS 🙂
  - kociołek z ogniska
  - ognisko z kiełbaskami
  - kawa, herbata
  - Warsztaty Koszulkowe - wykonanie prostych napisów personalizowanej koszulki (własne projekty oraz skomplikowane grafiki należy przygotować w pliku minimum 300 x 300 z rozszerzeniem PNG (koniecznie bez tła) po czym przesłać emailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Można, a nawet trzeba zabrać ze sobą sprzęt na sprzedaż, możliwe, że ktoś go kupi 🙂
  Jeśli możesz zaproponować coś ciekawego na nasze spotkanie zapraszamy do kontaktu z Komendantem HKŁ Arkiem SQ6XL .
  Czuwaj!
 • Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 26.05.2021 r. odszedł od nas Kolega i Przyjaciel Darek Kaszewczuk SP6VWA. Przeżył 51 lat. W 1994 r. otrzymał zezwolenie na posiadanie i używanie amatorskiej radiostacji indywidualnej ze znakiem SP6VWA. Darek był aktywny na UKF-ie w tamtym czasie mieszkając w Bagnie i Trzebnicy. Następnie na wiele lat wyemigrował do Irlandii, gdzie sprawy zawodowe zepchnęły na dalszy plan hobby, które było bliskie jego sercu. W wielu rozmowach powtarzał, że gdy powróci w najbliższym czasie do Ojczyzny to odnowi swoje pozwolenie i znów usłyszymy go na pasmach. Niestety nie było Mu to dane. Wielu Kolegów pamięta Go jako pełnego energii, radości i zawsze chętnego do pomocy. Oprócz Krótkofalarstwa Jego zainteresowania to komputery i wszystko co związane jest z elektroniką. Wszyscy, którzy chcieliby towarzyszyć w ostatniej drodze Darka mogą to uczynić 02.06.2021 r (środa) o godz. 12.00 w Polkowicach na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. 
   
  Jeśli Ktoś chciałby wybrać się na uroczystości pogrzebowe do Polkowic proszę o kontakt telefoniczny 601462686 Antoni SQ6FHI.
 •    Zapraszamy wszystkich kolegów krótkofalowców i sympatyków radia w dniu 30.05.2021 na spotkanie piknikowe połączone z mini giełdą.
  Spotkanie  odbędzie się na terenie HOW "Stanica" Kożuchowska 13, 51-631 Wrocław od godziny 11:00 .
  Organizatorem  jest HKŁ RadioAktywni SP6ZHP  
  Czas trwania zależny będzie od frekwencji i pogody. 
   
    Spotkanie odbędzie się na dziedzińcu ośrodka lub wewnątrz pomieszczeń ośrodka zależnie od pogody.
  Obecność ze swoim "kramikiem" potwierdził kolega Czarek SP7UKL z ofertą HamRadioShop.
  Kto z kolegów chce przywieźć swoje radiowe "przydasie" na sprzedaż, wymianę lub po prostu żeby się pochwalić swoimi konstrukcjami  proszę o kontakt ( chodzi o logistykę byśmy zapewnili jakiś stolik ). Chcemy też wystawić towary dostępne niegdyś u naszego kolegi SK Olka SP6RYP a środki uzyskane ze sprzedaży będą przekazane wdowie po naszym koledze .
  Przewidujemy jak to na pikniku również część gastronomiczną, będzie ognisko a na nim kocioł z grochówką, herbata, kawa czy napoje chłodzące.
  Będzie można też kupić i usmażyć sobie na ognisku kiełbaskę, zapewniamy darmowe kije do smażenia. 
  Środki uzyskane ze sprzedaży gastronomicznej pokryją koszt wsadu do kotła a co zostanie wspomoże nasz klub.
  Chcemy też zaprezentować przy tej okazji nasz ośrodek i klub oraz zachęcić Was do  odwiedzin naszego klubu. 
  To pierwsze pilotażowe spotkanie tego typu u nas ale mamy nadzieje że wejdzie na stałe do kalendarza.
  Jak do nas dotrzeć przedstawia mapka.
  mapka sp6zhp
   
  Można dojechać i szukać parkingu na ulicach Biegasa czy Chełmońskiego lub okolicznych następnie kierować się w stronę Odry i przejść wałem przeciwpowodziowym do ośrodka.
   
  Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
  73 
   
  Szef HKŁ "RadioAktywni"  SP6ZHP 
  Arkadiusz Zając
  SQ6XL
 • Zapraszamy na XVIII Zawody Dolnośląskie!

  Jak co roku w okolicach majówki klub Krótkofalowców SP6KYU oraz Dolnośląski Oddział Terenowy PZK OT-01 zapraszają na rywalizację na pamach KF i UKF

  Zawody odbędą się w niedzielę 9 maja 2021 roku w godzinach 17:00-18:00 (KF) i 18:00-19:00 (UKF) czasu lokalnego.

  Więcej szczegółów na stronie organizatora - Klub Krótkofalowców SP6KYU oraz w regulaminie zawodów

  Serdecznie zapraszamy!

 • Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci kolegi Grzegorza Bałuki SP6CPN.

  Grzegorz przez lata związany był zarówno z klubem SP6PWW jak i wrocławskim kołem SEP. W naszym oddziale pełnił funkcję prezesa oraz członka oddziałowej komisji rewizyjnej.

 • Radosnych Świąt Bożego Narodzenia !

  Zdrowia dla Was i wszystkich Bliskich.

   

 • Zachęcamy do wpłacania składek członkowskich za 2021 r.

  Lista kilku wybranych działań które finansowo lub organizacyjnie wspiera nasz oddział :

  • Organizacja Kursu Krótkofalarskiego we Wrocławiu
  • Pomoc sprzętowa w działalności SP6ZWR
  • Finansowanie elementów wyposażenia w klubach SP6PWS,SP6PYP, SP6ZWR, SP6KGJ, SP6PSR (DASR)
  • Budowa i utrzymanie przemienników : Wielka Sowa, Wrocław,  Ślęża
  • Współfinansowanie spotkań krótkofalowców : Łoś, Burzenin, Andrzejówka, Gajów, Janików,
  • Organizacja spotkań z giełdą we Wrocławiu (Browar Prost)

    Znaczna część wydatkowanych środków w poprzednich latach była przeznaczana na różnego rodzaju spotkania. Obecny rok był pod tym względem wyjątkowy i większość spotkań nie odbyła się.  Planujemy utrzymanie sponsorowania wymienionych spotkań w przyszłości.

  Przez ostatnie lata byliśmy największym oddziałem terenowym Polskiego Związku Krótkofalowców i chcielibyśmy utrzymać tą pozycję - dzięki Waszym składkom będzie to możliwe !

  Składka członka zwyczajnego pozostaje bez zmian i wynosi jak w poprzednim roku 145 zł i wpłacamy ją na konto o numerze :

  07 1140 1010 0000 3533 4800 1003

  Wszystkie szczegóły odnośnie wpłacania składek znajdziecie na stronie :

  Składki członkowskie - strona OT-01

 • Na posiedzeniu zarządu Dolnośląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców, które odbyło się dnia 16.11.2020 w Brzegu Dolnym, uchwalono nowy podział funkcji w zarządzie po kooptacji nowego członka - Przemysława Bieniasa SQ6ODL. W 2020 roku to już drugie uzupełnienie składu - w czerwcu z listy zastępców dołączył do nas Andrzej Packiewicz SP6SMC.

   

  Aktualny skład zarządu :

  SQ6NEJ Jakub Szachta - Prezes

  SP6DLV Dominik Dzienia - Sekretarz

  SQ6SMC Andrzej Packiewicz - Skarbnik

  SQ6POL Marcin Gajek - Członek Zarządu

  SQ6ODL Przemysław Bienias - Członek Zarządu

  Link do zakładki "Zarząd"

  Łączność kryzysowa

  Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa została utworzona z inicjatywy dolnośląskich krótkofalowców dla zapewnienia niezależnej, zapasowej łączności radiowej w regionie Dolnego Śląska w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych zagrożeń i sytuacji kryzysowych, wymagających podjęcia działań zapewniających przekazywanie rzetelnych informacji z terenów niedostępnych lub nieosiągalnych środkami komercyjnych systemów telekomunikacyjnych.

  Krótkofalowcy wyposażeni w nowoczesny sprzęt łączności oraz zapasowe źródła zasilania mogą przekazywać informacje o potrzebach pilnej pomocy medycznej, pożarach, zalaniach lub innych sytuacjach, które wymagają interwencji służb profesjonalnych w przypadkach, kiedy zwykli obywatele są pozbawieni możliwości kontaktu poprzez komercyjne systemy łączności.

  [z regulaminu DASR]

  Ostatnio komentowane

  Wyszukiwarka

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  279236

  Gościmy na stronie

  Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.