• Harcerski Klub Łączności SP6ZHP „RadioAktywni”  wystawił na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lot balonu stratosferycznego.

  Treść ogłoszenia poniżej :

   

  Podczas wielkiego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy balon stratosferyczny  kilkunastokrotnie wyemituje Twoje zdjęcie z nadajnika SSTV (Slow Scan TV). Start balonu odbędzie się o godzinie 15:00 z Wrocławia z terenu Harcerskiego Ośrodka Wodnego „STANICA” ZHP Hufiec Wrocław Wschód przy ulicy Kożuchowskiej 13.  Balon wzniesie się na wysokość około 30 km nad powierzchnię Ziemi a cały lot będzie trwał około 4 godzin. Po osiągnięciu maksymalnej wysokości balon pęknie a kapsuła z nadajnikami opadnie na spadochronie.

   

  Kapsuła z nadajnikami wyposażona jest w pulsujące światło które będzie można obserwować gołym okiem przy bezchmurnym niebie.  Zwycięzca aukcji zostanie poproszony o wysłanie zdjęcia na  adres email podany po zakończeniu aukcji wraz ze zgodą na jego emisję w eterze.

  Fotografia nie może zawierać treści obraźliwych, szerzących nienawiść, rasizm, homofobię ilub innych  treści niezgodnych z prawem.

   

  Przelot balonu będzie można śledzić na stronie https://aprs.fi wpisując w pole „Śledź znak: sp6zhp-12 oraz https://tracker.habhub.org/  (SP6ZHP).

   

  Częstotliwości nadajników:

  - SSTV: 144,500MHz tryb Scottie1,

  - APRS: 432,500MHz,

  - 4FSK: 437,600MHz.

   

  Osoby które nie posiadają sprzętu do odbioru SSTV mogą  odebrać sygnał ze strony

  https://1.websdr.jestok.com/#freq=144500000,mod=nfm,sql=-52 wybierając pasmo 2m, częstotliwość 144,500MHz, emisja FM. Z głośników będzie słychać pulsujący dźwięk wysyłany z nadajnika pod balonem.

  Aplikację do dekodowania sygnału, „Robot36” można pobrać bezpłatnie ze sklepu Play. Po uruchomieniu aplikacji, należy zbliżyć telefon do głośnika komputera a obraz zostanie wyświetlony na telefonie.

   

  Aukcja kończy się w dniu 28.01.2022 o godzinie 23:59  a fotografię należy przesłać najpóźniej do godziny 20:00 w dniu 29.01.2022r. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji i akceptacji treści zdjęcia.

   O akceptacji  zwycięzca zostanie poinformowany drogą emailową.

   

  Wszelkie pytania  prosimy kierować na adres email sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  Cała wylicytowana kwota zostanie przekazana na konto 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022.

  Posiadamy zgodę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na wykonanie w/w lotu stratosferycznego.

   

   

   

   

    

   

  Dodaj komentarz


  Kod antyspamowy
  Odśwież