Odsłony: 1240
Drodzy Koledzy,
 
Zespół SN7L zaprasza do udziału w zawodach VHF IARU R1, które odbędą się  1 i 2 września od godziny 16 czasu lokalnego do 16.
Są to największe najważniejsze zawody 144MHz w Europie.
Zapraszamy wszystkich posiadających radia z SSB na 144MHz i choć kawałek anteny na dachu (najlepiej w poziomie) do łączności. Liczy się dla nas każda łączność ze stacjami z Polski.
 
Startujemy po raz pierwszy z JO70UR  Śnieżki 1603m n.p.m. z dużą mocą, przedwzmacniaczami i 4 systemami antenowymi całe 24h.  Więcej informacji na http://fb.com/SN7L.VHF    Będziemy pracować w pobliżu częstotliwości 144.172MHz - wcześniej mieliśmy przysłonięty horyzont na sp8 i sp9 - w tej chwili idealny czysty z daleką widocznością optyczną.
 
W zawodach wymieniamy raport + kolejny numer łączności + 6 znakowy lokator.
 
Regulamin dostępny tu http://vhfcontests.pk-ukf.pl/docs/Regulamin_zawod%C3%B3w_R1-IARU-2018-4.pdf
Logi w formacie EDI  wysyłać należy na http://iaru.oevsv.at/v_upld/prg_list.php?sess_lang_id=2&reset=1
Logować można w programie np. Tucnak, DQR LOG albo online tutaj: http://ok2kjt.net/edi/
 
W zawodach startuje wiele stacji big gun z wielu krajów - nawet mając FT817 i dipol da się zrobić łączność na odległość 700km. Oczywiście lepiej mieć więcej mocy i kilka elementów w poziomie.
Inne polskie stacje również liczą na punkty.
 
Do tej pory udało się kilkukrotnie osiągnąć 4 miejsce w Europie - tylko dzięki Wam będziemy mieć szansę na podium. W latach ubiegłych startowało około 100 stacji z SP, sprawmy by w tym roku było nas co najmniej 300!  Liczymy na Was! Za każdą łączność wyślemy karty QSL.
Masz pytania pisz - odpowiemy.
Jeżeli macie w swoim otoczeniu innych Kolegów z TRXami SSB 144MHz przekażcie dalej i zachęcajcie proszę do startu.
 
73 !
Do usłyszenia w zawodach
S N 7 L
SP3IYM
SN7L