• Drodzy Koledzy,
   
  Zespół SN7L zaprasza do udziału w zawodach VHF IARU R1, które odbędą się  1 i 2 września od godziny 16 czasu lokalnego do 16.
  Są to największe najważniejsze zawody 144MHz w Europie.
  Zapraszamy wszystkich posiadających radia z SSB na 144MHz i choć kawałek anteny na dachu (najlepiej w poziomie) do łączności. Liczy się dla nas każda łączność ze stacjami z Polski.
   
  Startujemy po raz pierwszy z JO70UR  Śnieżki 1603m n.p.m. z dużą mocą, przedwzmacniaczami i 4 systemami antenowymi całe 24h.  Więcej informacji na http://fb.com/SN7L.VHF    Będziemy pracować w pobliżu częstotliwości 144.172MHz - wcześniej mieliśmy przysłonięty horyzont na sp8 i sp9 - w tej chwili idealny czysty z daleką widocznością optyczną.
   
  W zawodach wymieniamy raport + kolejny numer łączności + 6 znakowy lokator.
   
  Logi w formacie EDI  wysyłać należy na http://iaru.oevsv.at/v_upld/prg_list.php?sess_lang_id=2&reset=1
  Logować można w programie np. Tucnak, DQR LOG albo online tutaj: http://ok2kjt.net/edi/
   
  W zawodach startuje wiele stacji big gun z wielu krajów - nawet mając FT817 i dipol da się zrobić łączność na odległość 700km. Oczywiście lepiej mieć więcej mocy i kilka elementów w poziomie.
  Inne polskie stacje również liczą na punkty.
   
  Do tej pory udało się kilkukrotnie osiągnąć 4 miejsce w Europie - tylko dzięki Wam będziemy mieć szansę na podium. W latach ubiegłych startowało około 100 stacji z SP, sprawmy by w tym roku było nas co najmniej 300!  Liczymy na Was! Za każdą łączność wyślemy karty QSL.
  Masz pytania pisz - odpowiemy.
  Jeżeli macie w swoim otoczeniu innych Kolegów z TRXami SSB 144MHz przekażcie dalej i zachęcajcie proszę do startu.
   
  73 !
  Do usłyszenia w zawodach
  S N 7 L

  Dodaj komentarz


  Kod antyspamowy
  Odśwież