• Aktualnie poszukujemy osoby chętnej do prowadzenia oddziałowego biura QSL. Prawidłowe wykonywanie obowiązków w tym zakresie znacznie ułatwia uprawianie naszego hobby dla wszystkich naszych członków.

  Jednocześnie przekazywanie kart QSL to także ciekawe zajęcie, pozwala na dokładne rozeznanie co działo się na pasmach w ostatnim czasie i jakie ciekawe stacji można było usłyszeć.

  Do podjęcie obowiązków nie jest wymagane żadne doświadczenie, wprowadzimy każdą chętną osobę i stopniowo przekażemy obowiązki. Jedyne wymaganie to rzetelne podejście do powierzonego zadania.

  Poniżej pełen zestaw czynności przy idealnym modelu pracy (możliwe negocjacje zakresu w celu dostosowania do możliwości kandydata) :

  1. Odbiór i ułożenie kart przesłanych bądź przekazanych z Centralnego Biura QSL w celu sprawnego przekazania członkom DOT.
  2. Weryfikacja znaków pod kątem uprawnienia do obsługi przez Biuro QSL PZK.
  3. Wysyłka listów lub paczek Terenowym QSL Managerom oraz kolegom korzystającym z wymiany QSL za pośrednictwem poczty (obecnie kilkanaście osób).
  4. Utrzymanie porządku z kartami pozostającymi z biurze oddziałowym.
  5. Sortowanie i gromadzenie kart otrzymanych od członków DOT w celu ich ekspedycji do Centralnego Biura QSL.
  6. Wstępna selekcja i zwrot kart, gdy ich wysyłka jest bezcelowa (brak biura QSL IARU, direct'y, płatni managerowie, brak managerów stacji).
  7. Wysyłka (zazwyczaj raz w miesiącu) kart do CB QSL.
  8. Prowadzenie ewidencji otrzymanych i wysłanych kart, sporządzanie corocznych sprawozdań.
  9. Cotygodniowy dyżur w Oddziałowym Biurze QSL, comiesięczna obecność na Dolnośląskim Spotkaniu Krótkofalowców (dawniej giełda oddziałowa), a także cyklicznych spotkaniach krótkofalarskich (Andrzejówka, Janików, Kościerzyce, Gajów).
  10. Bieżący kontakt i współpraca z Sekretarzem DOT (odbiór przesyłek kierowanych do oddziałowego biura QSL) i Skarbnikiem DOT (rozliczanie faktur za wysyłkę kart).
  11. Udzielanie bieżącej pomocy i informacji Kolegom w zakresie wymiany kart QSL.

  Ilość kart, jakie przewinęły się przez biuro w ub.r. to 182 kg, z czego wpłynęło 115 kg, wysłano 67kg (w tym 46kg do CB QSL). 

  W celu zgłoszenia swojego akcesu prosimy o kontakt z prezesem oddziału SQ6NEJ

   

  Dodaj komentarz


  Kod antyspamowy
  Odśwież